• אמיר סטקלוב

גן עדן בדרום ברלין


בדרום ברלין, בלב שכונה ירוקה, מסתתר לו גן עדן עלי אדמות!

ברוכים הבאים לגן בריץ! (או בגרמנית: Britzer Garten - בריצר גארטן)

גן ענק לקוח הישר מתוך סיפורי אגדות, עם בתי קפה קסומים, רכבת קטנה לכל המשפחה ואין ספור פינות חמד שרק מחכות שתמצאו אותן.

** גלריית תמונות בסוף הכתבה **

שם המקום: Britzer Garten

כתובת: Sangerhauser Weg 1, 12349 Berlin

פעילות: כל יום מ 09:00 עד 20:00

עלות: 2 אירו כרטיס כניסה ביום רגיל (עשוי להשתנות אם ישנו אירוע מיוחד או תערוכת פרחים)

גן בריץ הוא אחד הפארקים הגדולים של ברלין. הוא נמצא בלב שכונה בורגנית בשם "בריץ" אשר שייכת לרובע "נויקולן". הפארק הוקם בשנת 1985 בשל ניתוקם של תושבי אזור זה של ברלין משטחי הכפר שסביבם (בשל הקמת חומת ברלין שהקיפה את ברלין המערבית) ועל מנת לשמש אתר נופש ופנאי לתושבי אזור דרום מערב ברלין. שטחו של הפארק 90 דונמים והוא כולל, גני משחקים, גינות מטופחות, אגמים, ורכבת קטנה וקסומה לכול המשפחה (לא רק לילדים!).

גן בריץ: היישר מתוך חלום קסום

כדי להגיע לריאה ירוקה זו, עליכם להגיע לסוף קו הרכבת התחתית: U6 מדרום. שם התחנה הוא "Alt Mariendorf" משם קחו קו אוטובוס מספר 181 לכיוון Britz, Kielingerstr ורדו בתחנת האוטובוס: Rotkopfweg. משם המשיכו עוד כמה מטרים ברגל (בכיוון נסיעת האוטובוס) עד שתגיעו לכניסה לפארק.

משך הטיול בגן יכול בקלות לעלות על 3 שעות! לכן, הצטיידו בבגדי הליכה טובים ונעליים נוחות, הפארק העצום הזה מלא פינות מסתור שרק מחכות שתגלו אותן, ועל מנת לגלות את כולן עליכם להגיע לפארק מספר רב של פעמים.

שימו לב שגן בריץ הוא אומנם הפארק הכי חלומי ומטופח בברלין אך לא רבים מכירים אותו ויכול להיות שמדריכי הדרך שתפגשו במהלך שהותכם בעיר לא יכירו אותו ואף צוות בית המלון לא יביע נכונות להנחות אתכם לכיוונו. גן בריץ הוא סוד שמור למביני דבר ועניין בברלין. מסוג המקומות שישאירו אתכם בפה פעור עם המשפט "איך יכול להיות שדבר כזה נמצא בברלין" תלוי באוויר.

בביקורי האחרון בפארק נהניתי מתערוכת פרחי צבעוני (טוליפים) מהולנד, התערוכה מתקיימת כל שנה בחודשים אפריל ומאי כאשר היא מגיעה לשיא פריחתה בשבוע הראשון של מאי. תערוכת הטוליפים הזו היא בגדר חובה לכול המבקרים בברלין בתאריכים אלו ואני לא יכול שלא להפסיק להמליץ עליה לכול מטייל ומטיילת שמצטרפים אלי לסיורים בברלין!

** סיורים בברלין בליווי צלם מקצועי **

בימי ראשון נערכים קונצרטים בפארק והוא יחסית מלא באנשים, אני ממליץ להגיע דווקא בימי חול כאשר הפארק יותר שקט, להצטייד בתיק פיקניק קטן עם נשנושים ושתייה. מצאו לכם פינה קסומה להעביר בה את שעות הצהריים באווירה הכי מיוחדת ומפתיעה שברלין יכולה להציע!

בפארק ישנם מספר בתי קפה ומסעדות, כאשר הבולט מבניהם נקרא Britzer Seeterrassen (טרסות האגם), בית קפה ומסעדה עגולה אשר נבנתה ע"י האדריכל המפורסם אנגלברט קרמזר. המקום הוקם ע"י טכנולוגיות ידידותיות לסביבה. ולא תוכלו לפספס אותו ואת היופי החריג והמיוחד שלו.

בנוסף לבתי הקפה, השבילים הקסומים והטבע העצום, גן בריץ מציע גם אטרקציות לילדים כמו גני משחקים עם מתקנים מיוחדים, פינות ליטוף וחנויות גלידה רבות לימי הקיץ החמים.

גן בריץ: בית הקפה Seeterrassen

אם אתם רוצים לברוח קצת מהמולת העיר הגועשת ולצאת לגלות נופים מהאגדות, לא צריך לצאת מברלין. גן בריץ הוא היעד המושלם בשבילכם. קחו אתכם מצלמה טובה וצלמו את התמונות הכי יפות מהטיול שלכם בעיר שלא מפסיקה להפתיע!

גלריות תמונות:

תמונות נוף מגן בריץ

תמונות מתערוכת הטוליפים בגן בריץ (מאי 2017)

#טיפיםלמטייל #פארקים #לכלהמשפחה #פנאי

© 2019 Amir Ovadia Steklov

Impressum

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Instagram Icon
  • Grey YouTube Icon

you can also contact us via:

email: GoOnBerlin'@'gmail.com

FaceBook: GoOn Berlin

WhatsApp: +49-17644481806