• אמיר סטקלוב

מסעדת שף ומבשלת בירה טבעונית


* כל מה שרציתם לדעת על בירות גרמניות ולא העזתם לשאול!

** סיור במבשלות בירה בברלין

בלב שכונת שרלוטנבורג מסתתרת מסעדת שף טבעונית שהיא גם באר יין איכותי ומבשלת בירה. לא חייבים להיות הפיסטרים כדי לאכול אוכל טבעוני איכותי.

שם המקום: Vaust

כתובת: Pestalozzistraße 8, 10625 Berlin

שעות פעילות: כל יום 17:00-23:00 = סגור בימי ראשון ושני.

מסעדת Vaust היא מסוג המסעדות שמעולם לא חשבתי שיצא לי לשבת בהן. אבל קבוצה של מכרים החליטה להיפגש במסעדה הזו לכן יצא המקרה ונחשפתי לקסם של המקום המיוחד הזה.

זוהי מסעדה טבעונית אשר מנוהלת ע"י הזוג וולפגנג ויסמין. המסעדה מציעה תפריט יחסית מצומצם של מאכלים עונתיים אשר מתחלפים לפי עונות השנה וטריות הירקות. למשל, בתפריט האביב שזה עתה יצא תוכלו למצוא מנות כגון:

* סירות אבוקדו בציפוי שומשום פריך, על רוטב מנגו-גזר-קוקוס, עם ירקות העונה, סלסולי גזר מושרה ובסיס אורז בלסמי:

האוכל של המסעדה מפתיע ביצירתיות, בטעמים המיוחדים ובצורת ההגשה הצבעונית שלו. ולכן אני חושב שמקום מושלם לערב רומנטי גם לאנשים שאוכלים מוצרים מן החי. הרי לא כל יום חייבים לאוכל מן החי ואין זה אומר שאוכל טבעוני הוא משעמם או חסר טעם. מסעדה זו מציע אוכל שלוקח בסיבוב את רוב המסעדות הברלינאיות הטיפוסיות.

וולפגנג, הבעלים של המסעדה, הוא בשלן בירה מקצועי עם דיפלומה ממבשלת Beck & Co שבברמן, הוא גם מעביר קורסים להכנת בירה בברלין. הוא מבשל את הבירה למסעדה משעורה וכשות אורגניים ומקפיד לשמור על חוק הטהרה הגרמני לבירה. הבירות שהוא מבשל הן בסגנון גרמני/צ'כי בסגנונות: Dunkel ו- Pilsner.

יסמין, שותפתו של וולפגנג, לאומת זאת, היא מומחית בין לאומית ליין. היא למדה גסטרונומיה ויין בספרד וניהלה באר טאפאס בספרד לפני שעברה לברלין. היא אחראית לתפריט של המסעדה והיא גם מעבירה ערבים של טעימות יין במסעדה עצמה. היא אומרת שהעיסוק של השניים במשקאות איכותיים ומאכלים טריים הביא אותם באופן טבעי להחלטה לפתוח מסעדה טבעונית.

האווירה במקום שקטה ונעימה, מספר השולחנות קטן והשירות אישי ואדיב (נדיר ביותר לברלין). המחירים למנות עיקריות נעים באזור ה 15 ארו. לא זול לנוף המסעדות הברלינאי אבל גם לא יקר בשום קנה מידה. המקום מציע גם חדר פרטי להזמנות של קבוצות מראש.

מקום מיוחד במינו שאני ממליץ לכן/ם לא לפספס (גם אם אתם רק רוצים יין ובירה טובים)

בתאבון ולרוויה.

אתר האינטרנט של המסעדה: http://vaust-berlin.de

פייסבוק של המסעדה: לחצו כאן

* כל מה שרציתם לדעת על בירות גרמניות ולא העזתם לשאול!

** סיור במבשלות בירה בברלין

#בארים #בירהוחיילילה #בירותגרמניות #אוכל #מסעדה #בירהגרמנית #ברלין

282 views

© 2019 Amir Ovadia Steklov

Impressum

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Instagram Icon
  • Grey YouTube Icon

you can also contact us via:

email: GoOnBerlin'@'gmail.com

FaceBook: GoOn Berlin

WhatsApp: +49-17644481806