• אמיר סטקלוב

שפרהוולד - מסע ציורי בנחלים ותעלות קסומות


מדרום לברלין שוכנת שמורת טבע יוצאת דופן. היכנסו אל תוך ציור צבעוני, גדוש תעלות קסומות, בתי עץ מהאגדות וים של מלפפונים חמוצים! ברוכים הבאים לשפרהוולד!

שם המקום: lübbenau

שעות פעילות: כל יום עם מזג אוויר נאה מהבוקר עד הערב

איך מגיעים: רכבת בין עירונית RE2 לכיוון Cottbus מתחנות הרכבת המרכזיות בברלין. יש לרכוש כרטיס נסיעה בין עירוני בברנדנבורג (מחוץ לאזור Berlin C). יורדים בתחנה בשם: (Lübbenau (Spreewald [לא להתבלבל עם תחנת Lübben, Bahnhof ! ]

* סיורים בברלין בליווי צלם מקצועי ישראלי

מי שביקר בהולנד בוודאי שמע על מקום בשם "חיטהורן", אשר מציע למבקרים סיורים מיוחדים בתעלות ציוריות אשר כאילו נלקחו מתוך ציור הולנדי קלאסי. לנו בברלין, יש מקום קסום אף יותר בשם "שפרהוולד" אשר לוקח את "חיטהורן" בסיבוב!

שפרהוולד (בתרגום ישיר: יער השפרה - על שם נהר השפרה) מכונה גם "וונציה הירוקה", היא שמורה ביוספרית אשר שוכנת בדרום מדינת ברנדנבורג, כשעה וחצי נסיעה מברלין. בשמורה זו מספר ישובים, אשר המרכזי שבהם נקראה לובנאו (Lübbenau), זהו כפר איכרים ובעלי מלאכה אשר נמצא בלב יער סבוך מלא תעלות ואגמים.

מדי שנה מגיעים ללובנאו עשרות אלפי מבקרים, בעיקר תושבי ברלין והסביבה. הכפר הנסתר הזה הפך בשנים האחרונות לאתר עליה לרגל לחובבי קיאקים, טבע וציפורים. במקום ישנן מספר חברות אשר משכירות קיאקים וסירות קטנות למבקרים, ולאחר הסבר קצר (באנגלית או בגרמנית) תקבלו מפה עם מסלול מותאם אישית בתעלות.

אם אתם מגיעים בסופי שבוע, המקום עלול להיות גדוש במבקרים ותצטרכו לחכות קצת עד שתתפנה סירה בשבילכם. אל חשש, בכפר זה ישנן מסעדות רבות וגני בירה מעולים. ניתן גם להסתובב ברגל ברחבי הכפר וליהנות מהבתים המיוחדים והדוכנים המעניינים. לפני שאתם עולים על הסירה או הקיאק, מרחו על גופכם כמות נדיבה של חומר דוחה יתושים (אשר ניתן לקנות בדוכני הכפר) והצטיידו בצנצנת של מלפפונים חמוצים ביצור מקומי. המלפפונים החמוצים של שפרהוולד ידועים בכל העולם, ובגרמניה הם נחשקים ביותר ע"י שפים מפורסמים ובשלנים מביני עניין! המאכל המסורתי בשפרהוולד הוא מרק מלפפונים חמוצים (נשמע מגעיל? תופתעו עד כמה המרק הזה טעים!) וכמו בכל גרמניה, המשקה הלאומי הוא בירה.

* בירות גרמניות - מורה נבוכים.

* סיור במבשלות בירה בברלין.

יום בשפרהוולד יכול לקחת בקלות 5-6 שעות ויש להיערך בהתאם למזג האוויר. אני ממליץ לא להגיע בסופי שבוע ולא בימי חג נוצריים בשל עומס המבקרים. מי שמתקשה בחתירה, או פחות בקטע של להזיז את הגוף, יכול להצטרף לסירות קבוצתיות בפיקוד מדריך מקומי. הקיאק הזוגי נוח בהרבה לחתירה מאשר סירה לשלושה אנשים. אני מאוד ממליץ לא לעלות על סירות לשלושה אם אינכם מנוסים בחתירת סירות אלו.

התושבים המקומיים נחמדים לרוב ומאחורי תחנת הרכבת תמצאו מרכז מבקרים אשר יענה לכם על כל השאלות.

אני מאחל לכם יום מושלם באחת הפינות הכי מדהימות בברלין-ברנדנבורג.

#אטרקציות #לכלהמשפחה #פארקים #גרמניה #טיפיםלמטייל

© 2019 Amir Ovadia Steklov

Impressum

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Instagram Icon
  • Grey YouTube Icon

you can also contact us via:

email: GoOnBerlin'@'gmail.com

FaceBook: GoOn Berlin

WhatsApp: +49-17644481806