• אמיר סטקלוב

יום פטריק הקדוש בברלין


- סיור במבשלות בירה בברלין

- בירות גרמניות - מורה נבוכים

יום פטריק הקדוש שמח לכולם! – Happy Saint Patrick's Day!

* קצת על החג, איפה לחגוג אותו בברלין, וכמובן קינוח עם בירה גינס בהמשך!

יום פטריק הקדוש הוא חג נוצרי אירי עתיק אשר נחגג בכול העולם ע"י צאצאים של אירים או אירים שהיגרו מאירלנד, והאמת, גם ע"י כל מי שחשקה נפשו בבירה טובה, מוסיקה שמחה וחברה תוססת מלאת שמחה וצחוקים.

הקדוש הנוצרי פטריק נחשב למגן של אירלנד, נולד באנגליה בשנת 387 לספירה, בזמן כיבוש אנגליה ע"י האימפריה הרומית. בגיל 16 הוא נחטף ע"י שודדים והועבר לאירלנד שם עבד כרועה צאן. פטריק, שהגיע ממשפחה של כוהני דת נוצרים הרגיש בודד באירלנד הפגאנית של אותה תקופה. בשנות העשרים לחיו הוא חזר לאנגליה שם למד לימודי דת והפך לכומר. הוא החליט שהוא רוצה לחזור לאירלנד בגיל 40 ולהנחיל שם את דת הנצרות. יש המאמינים שבעקבות התנצרות אירלנד ע"י פטריק, כל הנחשים בה מתו. עד היום אין נחשים באירלנד (מעולם לא היו, האמת, אירלנד הוא אי שמעולם לא הגיעו אליו נחשים מלכתחילה)

כיום, יום פטריק הקדוש, הוא חג המוקדש למסורת האירית לא פחות מלפטריק עצמו. הלבוש המסורתי לחג זה הוא בגדים ירוקים בצבע דשא זרחני, קובעים ירוקים גבוהים המעוטרים תלתנים. בארה"ב נהוג לקיים מצעדי ענק בערים הגדולות כמו ניו יורק ושיקגו.

איפה חוגגים את יום פטריק הקדוש בברלין?

בפאב האירי של אירופה סנטר כמובן!

שם: Irish Pub

כתובת: Europa Center, Tauentzienstraße 9, 10789 Berlin

פתוח היום עד 04:00 בבוקר!

הפאב האירי המפורסם הזה, אשר נמצא במערב העיר, מציע מוסיקה חיה כל ערב והיום 17.03.2017 יום פטריק הקדוש, הוא מארח חגיגה גדולה במיוחד. זוהי הזדמנות נדירה לחוות את החג המיוחד הזה באחד ממוסדות האי האירי הגדולים של ברלין. חובה!!!

בפאב האירי הזה יש את הבאר הארוך ביותר באירופה, 36 מטרים!

אומנם זה נשמע כמו מקום גדול, אבל המלצתי היא להגיע יחסית מוקדם כדי לתפוס מקום ישיבה. הפאב האירי הזה הולך להיות שוקק אדם הלילה.

המלצה נוספת: פאב הקסטל מארח כל סוף השבוע אירוע מיוחד לכבוד החג. זהו פאב גדול בשכונת וודינג עם מבחר עצום של בירות בוטיק מכל העולם. אם אתם באים לבושים בירוק הם מבטיחים מתנות!

שם: The Castle Pub Berlin

כתובת: Hochstraße 2, 13357 Berlin

פייסבוק של האירוע: https://www.facebook.com/events/1542605705779749/

מה שותים?

- גינס כמובן!

Guinness – גינס, היא בירה אירית כהה מסוג סטאוט המבושלת במבשלת סנט ג'יימס גייט בדבלין, אירלנד. בירה גינס מכילה חנקן, בנוסף לפחמן דו-חמצני, מה שמקנה לה את הקצף המיוחד הקרמי הכול כך אופייני וגוף מלא יותר ופחות חומצי.

לבירה זו נוצר דימוי מאוד גברי וקשוח למרות שלדעתי מדובר בבירה יחסית עדינה ונעימה לשתייה, אז גם אם אתם לא משוגעים על בירה, כמוני, תזמינו גינס. זוהי בירה סמיכה עם טעמים של קפה קלוי ושוקולד מריר, בעלת מרירות נמוכה יחסית ומרקם קרמי קרמלי מאוד נעים.

חג שמח,

לרוויה!

- סיור במבשלות בירה בברלין

- בירות גרמניות - מורה נבוכים

#בארים #beer #טיפיםלמטייל #ברלין #חגים

125 views

© 2019 Amir Ovadia Steklov

Impressum

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Instagram Icon
  • Grey YouTube Icon

you can also contact us via:

email: GoOnBerlin'@'gmail.com

FaceBook: GoOn Berlin

WhatsApp: +49-17644481806